טיול בדרום ירדן

4 ימים דרום ירדן בג'יפים פרטיים( ללא פטרה וואדי רום)

 

יום 1

עקבה – ג'בל חוביירה- פטרה

מפגש עם המדריך הירדני בצד הירדני של מסוף ערבה, וסיוע בהליכי מעבר הגבול. מכאן ניסע לעקבה לצורך הצטיידות בדלק, קניות, ושאר התארגנויות. מכאן ניסע לח'ירבת חומיימה, אתר נבטי ועומאי קדום, עם מערכת מים מעניינת. כאן גם מתחילה נסיעת השטח שלנו. נתחיל בג'בל חוביירה, וניסע דרך השטח הזרוע אוהלים בדואים אוטנטיים, עשויים עדיין משערות עיזים, כפי שכבר אין בנמצא בארץ. לאחר עצירה קצרה בביר חמד, נטפס דרך השטח לדלאע'ה. מכאן מתפרס לפנינו נוף נרחב המשתרע מהערבה במערב לנוף אבן-החול של ואדי רום בדרום, ובייתין רול במזרח. מכאן נמשיך לראש רכס רג'ף, כאשר נעבור בכפר א-חאי, הכפר העתיק ביותר בדרום ירדן. מכאן ניסע לביידא, שם נשתמר כמעט בשלמות כפר ניאוליטי (תקופת האבן). מכאן ניסע לעיירה ואדי מוסא (פטרה) לארוחת ערב ולינה במלון 3 כוכבים.

יום 2

עאישה- ראס פייד – עין קוטלא

לאחר ארוחת הבוקר נצפין ליער האלונים של עאישה, נמשיך דרך השטח לקצייר, ונרד לג'יבה ועין קוטלא. באזור ישנם מספר אתרי עתיקות לא ידועים, מכיוון שהגישה אליהם ניתנת רק ברכב 4X4. ניכנס לוואדי אבו סקאקין ממערב, על-מנת להנות מהליכה קצרה בתוך הקניון העמוק של ראס פייד עם שני מפלי המים והעצים התלויים. נלון לינת-שטח באזור עין קוטלא.

יום 3

מנצורה – ואדי גובייר – פונון

מעין קוטלא ניסע למנצורה, ומשם בחזרה לנקב נמלה, דרכו נרד לערבה. נשתולל קצת בנסיעה על דיונות, ואז ניכנס לקניונים של ואדי גובייר וואדי פידן, ונגיע למכרות הנחושת של פונון. אלו מכרות שלמה האמיתיים – לא אלו של תמנע שבטעות נקראו על-שמו של שלמה! נלון אצל משפחה בדואית, או בבקתות הבוץ של ה"אקו לודג'" בפונון (במידה ויהיה מקום).

יום 4

קוראיקרה – ואדי חיסה- מסוף ערבה

נתחיל "על הבוקר" בנסיעה לקוראיקרה ולסיל עדל, שם נוכל אפילו לשחות. אחר-הצהריים ניסע לואדי חיסה (נחל זרד) שם ניסע לאורך כ-3.5 ק"מ מדהימים בתוך מים בגובה של כמטר! לאחר מכן ניסע למסוף ערבה. המדריך יעזור לנו בתהליך מעבר הגבול, לפני שייפרד מאיתנו לשלום.