יומיים טיול בירדן

יומיים טיול ירדן עם מים – ואפילו טירה…!

 

יום 1

מסוף נהר הירדן- וואדי אבן חמאד- פטרה

עם הגעתנו למעבר הגבול "נהר הירדן"  (שייח' חוסיין) יעזור לנו המדריך בתהליך המעבר, ולאחר חציית הגשר יחכה לנו אוטובוס ומדריך ירדני שיהיו איתנו במהלך הטיול בירדן. את היום נפתח בנסיעה, שעם הגעתנו לוואדי אבן חמאד הופכת להליכה חוויתית בתוך מים, השתכשכות בהם, ורחצה במעיינות חמים טבעיים! מסלול הליכה זה, למרות היותו בלתי-שיגרתי בעליל, מתאים "לכל המשפחה". לאחר נסיעה קצרה נעצור להפסקת צהריים בעיירה כרך, היא "קיר מואב" המקראית. אחר הצהריים נבקר במצודת כרך הענקית, בה שכן בין היתר האביר רנו דה שאטיניו, שגם אם לא היה לו סוס לבן, סיפורי מעלליו עדיין מעוררים רעד קל בגוף כל שומעיהם…

לינה במלון בעיירה ואדי מוסה שליד פטרה.

יום 2

טיול בפטרה- חזרה לישראל

יום זה מוקדש לטיול ב "סלע האדום" – פטרה! עם שחר, לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את הטיול במעוק ה"סיק" המסתורי, בו חרטו הנבטים מצבות לאלוהיהם. בסוף ה"סיק" נגלה לעינינו לפתע ה"ח'אזנה", הוא המונומנט המופיע תמיד בהקשר לפטרה, שלפי סיפורי הבדואים הסתיר בו פרעה את אוצרותיו. נמשיך לשוטט בעמק של פטרה ונבקר בשאר האתרים המטויילים ביותר שבו, כגון התיאטרון, "מקדש בת פרעה" ועוד אתרים עם שמות מסתוריים… לאחר ארוחת הצהריים נחזור לאוטובוס שיחזיר אותנו למעבר הגבול.

 הערה חשובה:

תיאור המסלול מדבר על טיול מהמעבר הצפוני ("גשר שייח' חוסיין") אך אנו ממליצים להתחיל ולגמור את הטיול במעבר ערבה. ניתן גם להתחיל במעבר אחד ולסיים בשני. במקרה שמתחילים ומסיימים במעבר ערבה,נחליף את סדר הימים, כך שנבקר בפטרה ביום הראשון, ובוואדי אבן חמד וכרך ביום השני.

גילוי נאות: משרד ראש הממשלה/המטה ללוחמה בטרור ממליץ להימנע מלבקר בירדן, היציאה לטיול באחריותכם בלבד